Antrepo Güvenlik Sistemleri

antrepo-kamera-sistemi-bilge-bilişimAmaç

–       Antrepolarda yer alan tüm ürünlerin, ürünlere ait tüm lojistik süreçlerin, giriş ve çıkışların kayıt ve kontrol altına alınması.

–       Kamera görüntülerinden kimlik tespitinin net bir şekilde yapılabilmesi,

–       Kamera görüntülerinden plaka okumanın net bir şekilde gerçekleştirilebilmesi,

–       Kamera görüntülerinin yüksek çözünürlükte uzun süre (3 yıl – 4 yıl) kayıt altına alınabilmesi,

 

 

Kullanılan Sistemler

Kamera Sistemleri, Video Analiz Sistemleri,Ziyaretçi Analiz Sistemleri, Yangın Alarm Sistemleri, Gaz Alarm Sistemleri, Yangın Söndürme Sistemleri, RFID Sistemleri

CCTV Kamera Sistemleri; Antrepolarda yeni yönetmeliklere göre kullanılması gereken kamera sistemleri ileri teknoloji ürünlerden oluşmalıdır. Gerçekleştirmiş olduğumuz uygulamalar kapsamında, Antrepo kamera sistemleri, yüksek çözünürlüklü ve düşük ışık seviyesinde çekim yapabilen kameralardan ve yüksek çözünürlüklü uzun süreli kayıt yapabilen kayıt cihazlarından oluşmaktadır. Dâhili ve harici kameralar ile görüntülerde kimlik tespiti ve plaka tespiti yapılabilmektedir. Görüntüle ortalama 3 yıl süre ile saklanabilir olarak tasarlanıp sistemin kurulumu bu şekilde gerçekleştirilmektedir. Uygulama kapsamında antrepo giriş ve çıkışları yüksek çözünürlüklü kameralar ile kontrol altına alınıp, bu görüntüler yine yüksek çözünürlüklü ve uzun süreli kayıt yapabilen özel dijital kayıt cihazlarında saklanabilmektedir.

Video Analiz Sistemleri: video analiz sistemleri, kamera sistemlerine entegre edilen yazılım tabanlı sistemlerdir. Kullanılacak alana ve senaryolara göre hazırlanan kurallar karşısında denetimi otomatik olarak gerçekleştiren ve işletmeye ihtiyacı olan verileri sunan sistemlerdir. Video analiz sistemleri ile, şüpheli paket tespiti, terk edilmiş-unutulmuş çanta tespiti, şüpheli davranışlarda bulunan kişi tespiti, yerinden alınan nesne tespiti ve takibi, yasak bölge giriş tespiti ve takibini, araç geçiş kontrolünü, yasaklı park noktalarına yapılan girişleri, bekleme yapan araç tespitlerini, objelerin operatör bağımsız olarak kamera tarafından takip edilmesini otomatik olarak gerçekleştirebilirsiniz. Senaryolar sistemin kurulacağı alana ve bölgeye göre özel olarak belirlenip sınırlandırılabilmektedir.

Yangın Alarm Sistemleri; Olası bir kaza sebebi ile gerçekleşmesi muhtemel yangın öncesinde en etkili kullanılan uyarı sistemidir. Çoğu kez kullanıldıkları alanlarda yangın öncesi erken uyarı sayesinde çok büyük felaketleri önlemiştir.

Yangın Söndürme Sistemleri; Olası bir yangın anında devreye girer ve yangının büyümesini önleyip, söndürme işlemini de gerçekleştirebilen ilk müdahaleyi otomatik olarak yapan sistemlerdir. Yangının büyüyüp müdahale edilemeyecek duruma gelmesini de önlemektedir.

Personel Devam Kontrol Sistemleri; Çalışan tüm personelin ve ziyaretçilerin giriş ve çıkışlarını kontrol altında tutmaya yarayan ve detaylı olarak raporlama işlemlerinin gerçekleştirilebildiği sistemlerdir. Kart okuyucular, parmak izi okuyucular, biometrik okuyuculardan oluşmaktadır. Giriş ve çıkışların sınırlandırılmak, yetkilendirilmek ve kontrol altına alınmak istenen tüm noktalarda kullanılabilir. Yetkisiz kişilerin yetkisi olmadığı noktalara giriş yapmasını engellemektedir.

Bariyer Sistemleri; Otopark sistemlerine entegre olarak kullanılan ve araç geçişlerini sınırlandıran sistemlerdir. Fiziki yapı olarak standart kollu bariyerler, mantar bariyerler ve road blocker’lar olarak farklı gruplara ayrılırlar. Araç Geçişlerinin kontrollü bir şekilde sınırlandırmak için kullanılmaktadır.